طراحی و چاپ بنر تبلیغاتی

طراحی و چاپ تبلیغاتی شیوه ای آسان برای درآمدزایی!

طراحی، چاپ و تبلیغات؛ ابزار، تکنیک و راهکار جذب مخاطب و ترویج محصول یا خدمات یک واحد تولیدی است.
طراحی و چاپ شیوه ای ارزان در ارتقای فروش محصول و کسب درآمد و ثروت با بهره گیری از تکنیک ها و علوم روز مانند روانشناسی، زیبا شناسی، گرافیک، کامپیوتر، اینترنت و … است.
طراحی و چاپ تبلیغاتی ، راه کاری است پر تأثیر با سریع ولی در عین حال تدریجی برای تسخیر و تأثیر بر اذهان مخاطبین.
طراحی و چاپ تبلیغاتی ، شیوه ای نوین، هوشمندانه و با بهره گیری از امکانات و علوم روز از طریق کارشناسان آگاه و با اطلاع است.
طراحی، چاپ و تبلیغات پل ارتباطی میان سرمایه گذار (تولید کننده) و مشتری (مصرف کننده) است، طراحی و چاپ تبلیغاتی ، رسالت یا وظیفه به دوش کشیدن سه عنصر اصلی شناساندن، آگاهی دادن و اقناع را بر عهده دارد.

گروه تجاری آسمان متعهد است تا همه رسالت و وظایف طراحی، چاپ و تبلیغات را انجام دهد و سطوح بالایی از تبلیغات، طراحی و چاپ را برای سرمایه گذاران و مشتریان ایجاد و مهیا نماید.

طراحی چاپ به چه معناست؟

طراحی چاپ ، زیرمجموعه ای از طراحی گرافیکی است و نوعی ارتباط تصویری که برای انتقال اطلاعات به مخاطبان از طریق طراحی زیبایی شناسی چاپمعنی و روی یک سطح ملموس طراحی و برای چاپ بر روی کاغذ، در یک سیستم عامل دیجیتال، استفاده می شود.

 

چاپ رسانه و خدمات طراحی گرافیک

طراحی چاپ نوعی از طراحی گرافیکی است که شامل ایجاد آگهی، بروشور، جلد کتاب، چاپ تی شرت، کارت ویزیت، جزوه، نشانک، طرح پاکت، تابلو، سربرگ، پوستر، جلد سی دی، الگوهای طراحی رسانه چاپی و… است.

4 روش طراحی گرافیک

طراحی گرافیک روش های مختلفی دارد که در ادامه به 4 روش تخصصی آن می پردازیم:

هویت برند و طراحی لوگو

طراحی بسته بندی

طراحی وب و موبایل

طرح و طرح چاپ

 

طراحان چاپ چه کاری انجام می دهند؟

طراحان چاپ ، مواد گرافیکی را برای تبلیغات چاپی ایجاد می کنند. شرکت های تبلیغاتی پیزیاز هر نوع این متخصصان را برای طراحی تبلیغات چاپی، بروشور و مواد بازاریابی استخدام می کنند. طراحان چاپ به ندرت برای انجام وظایف خود سفر می کنند، زیرا در دفتر کار، تجسم، طراحی و خلق مواد را انجام می دهند.

چاپ در هنر و طراحی چیست؟

چاپ فرآیند ساخت تصاویری است که می تواند به سایر سطوح منتقل شود. می توان از آن برای ساخت یک یا چند تصویر یکسان یا ایجاد الگوهای تکراری روی کاغذها و منسوجات استفاده کرد.

 

 

منظور از طراحی بصری چیست؟

طراحی بصری با پیاده سازی استراتژیک تصاویر، رنگ ها، فونت ها و سایر عناصر، بر زیبایی یک سایت و مواد مرتبط با آن متمرکز است. یک طراحی بصری موفق، محتوای صفحه یا عملکرد را از بین نمی برد.

چگونه تبلیغی تأثیر گذار خلق کنیم؟

طراحی تبلیغاتی و به عبارتی خلق یک تبلیغ نوآورانه و تأثیر گذار از آن جمله تخصص هایی است که از همکاری یک تیم متخصص بر می آید و کمتر پیش می آید که یک طراح هر چند هم مسلط از عهده آن برآید، اما اشتباه نکنید وقتی می گوییم تبلیغ مؤثر،  منظورمان تبلیغات ریز و درشتی نیست که هر روزه در روزنامه ها و مجلات کشور می بینید و تنها حاصل چیدمان یک دنیا متن در کنار تعدادی تصویر است، بلکه آن دسته تبلیغاتی را می گوییم که چشم بیننده مسحور و او را میخکوب می کند.

در بهترین نوع تبلیغات توضیحات کاملی پیرامون شیوه های تبلیغات داده شد و همچنین برای آشنایی با استاندارد های روز طراحی تبلیغاتی، باید به مطالب تبلیغات خلاقانه و برندهای برتر دنیا توجه کرد.

اما در پاسخ به سؤال ابتدایی مقاله مبنی بر چگونگی خلق تبلیغ تأثیر گذار و موثر، باید به موارد زیر توجه کرد:

  • برای تبلیغ خود یک سناریو بنویسید و کاملاً یک داستان تصویری برایش بیافرینید.
  • برای تبلیغ محصول یا برند خود هدف گذاری کنید و برای این اهداف زمان بندی خاصی را مشخص کنید.
  • تبلیغ خلاقانه باید زائیده تفکر و ایده پردازی باشد و چه بهتر که در این امر دیگران و نظراتشان را نیز دخیل کنید.
  • درتبلیغات شعار از ارکان اصلی یک تبلیغ تأثیر گذار است. بنابراین ارتباط بین تصویر و شعار تبلیغاتی، تبلیغ را کامل و مفهوم را به بیننده منتقل می کند.
  • راز یک طراحی آگهی تبلیغاتی جذاب، کمترین حجم متن در آگهی است پس پیشنهاد می کنیم به غیر از شعار تبلیغاتی و لوگو، برند آن هم با سایزی کوچک و در حاشیه از متن اضافه دیگری استفاده نکنید و اطلاعات خود را با یک تصویر سازی موفق و حرفه ای به بیننده انتقال دهید.
  • در ایده های خود از اشاره مستقیم به محصول پرهیز و تلاش کنید تا به شیوه ای کاملاً غیر مستقیم اما خاص پیام را انتقال دهید.
  • در انتخاب رنگ، نورپردازی و ایجاد سایه ها در تصویر سازی بسیار وسواس به خرج دهید.
  • همیشه جزئیات مربوط به مرجع اطلاعات بیشتر و لینک های مد نظر را ذکر کنید و افراد را به وب سایت مربوطه هدایت کنید.
  • اگر از تصاویر استفاده می کنید، مطمئن شوید که از آنها در وضوح مناسب استفاده کرده اید. یک تصویر پیکسلی بر روی سازمان شما تأثیر منفی می گذارد.

حال که تبلیغ خود را طراحی کردید، باید نتیجه و بازخورد آن را نیز زیر نظر داشته باشید، اگر طراحی شما برای همگان جذاب و قابل فهم بود و از آن بازخوردی مانند افزایش فروش محصول کسب کردید مطمئن باشید که راه درستی را در پیش گرفته اید، پس آن را ادامه دهید و این نکته را به یاد داشته باشید که:

تبلیغ موفق تبلیغی است که برایتان پول درآورد و برندتان شناخته شود، نه اینکه تنها جذابیت بصری داشته باشد.

     منابع خارجی

اگر در مورد سرمایه گذاری خود در رسانه تبلیغاتی چاپی جدی هستید، باید از یک آژانس ارتباطات / تبلیغات استفاده کنید که گروه تجاری آسمان با تیمی حرفه ای می تواند شما را در توسعه مفهوم تبلیغ چاپی کمک کند.

بهترین نمونه تبلیغات

بهترین نمونه کار برای تبلیغات، تهیه برندینگ است با این کار می توانید محصول خود را نزد مشتریان معروف و محبوب کنید؛ گاهی مخاطبان زمان کافی برای خواندن تبلیغات طولانی را ندارند و به همین دلیل تولیدکنندگان نمی توانند فروش خوبی با وجود تبلیغات داشته باشند. برندینگ بهتر است با آرم و رنگ خاص انتخاب شود تا توجه بیننده را جلب کند و تا سالیان سال نماد شرکت یا محصول در ذهن مخاطب ماندگار شود.

چاپ افست

چاپ افست نوعی از چاپ است که نوشته و عکس را بر سطح لاستیکی یک استوانه (سیلندر) گردان برمیگرداند و سپس آن را با فشار استوانه دیگر بر روی کاغذ مورد نظر چاپ میکند. ماشین معمولی چاپ افست دارای سه استوانه است که این چاپ را انجام میدهد. در چاپ افست چیزی که قرار است چاپ شود را روی صفحه ای از جنس فلز به نام زینک منتقل میکنند، سپس این صفحه را با مواد شیمیایی طوری ترکیب یا به عبارتی حساس میکنند که فقط نوشته ها و تصاویر آن، مرکب چاپ را به خود میگیرد و بقیه اجزا نمیتوانند مرکب را جذب کنند. زینک را به دور نخستین استوانه میپیچند تا طرح را به خود بگیرد. نهایتاً بعد از عبور از این مراحل طرح آن بر اثر فشار روی پوشش لاستیکی استوانه دوم برمیگردد.

در بیان کلی اُفست یک سیستم چاپ است که امروزه به طور بسیار گسترده برای چاپ انواع بروشور، کاتالوگ، پوستر، کارت ویزیت فرم های عمومی و خلاصه هر چیزی که قرار است بر روی کاغذ و با تیراژ و کیفیت بالا چاپ شود مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در چاپ اُفست از سیستم رنگی ( Cyan , Magenta , Yellow , black )  استفاده می کنند و رنگها به صورت جدا گانه بر روی کاغذ چاپ می‌شوند. دستگاه‌های چاپ افست با توجه به مدل و قیمت آنها بین ۱ تا ۵ ستون رنگ دارند.

·       انواع چاپ افست

چاپ جعبه

خدمات چاپ

چاپ کاتالوگ

چاپ بروشور

چاپ پوستر

  چاپ تراکت

چاپ بگ تبلیغاتی

چاپ ست اداری

چاپ فولدر تبلیغاتی

چاپ کارت ویزیت

چاپ لیبل چسب دار

چاپ کتاب

چاپ مجله

چاپ لیبل

 

·       مزیت های بهره گیری از چاپ افست چه میباشند؟

چاپ افست یکی از مطلوب ترین شیوه های چاپی است که اگر در تیتراژهای بالا انجام شود خیلی مقرون به صرفه و اقتصادی میشود. در چاپ افست رنگ ها واضح و زنده اند و چاپ با کیفیت انجام میشود و بعد از چاپ با دست کشیدن بر سطح کار، رنگ ها از بین نمیروند و پایدارند. همین طور این سبک چاپ، فناوری پیچیده ای دارد پس وقت بیشتری را برای چاپ لازم دارد و این یکی از تمایزات مهم چاپ افست با دیجیتال میباشد که مراحل چاپ آن مدت زمان بیشتری را طلب می نماید.

·       معایب چاپ افست در مقایسه با سایر روشهای چاپ:

در مواردی که شما نیاز به چاپ فوری دارید، چاپ افست نمی تواند خدمات را سریع ارائه دهد و حتی راه اندازی ماشین چاپ نیاز به صرف زمان و انرژی دارد. صفحات زینک باید در ابتدا و پیش از اینکه آنها را بر روی دستگاه قرار دهیم، اماده شوند تا بتوانند رنگ بهتری داشته باشند، بنابراین بهترین راه حل در این گونه موارد چاپ دیجیتال است.

·       زینک و حساسیت های آن!

زینک ها یا صفحات آلومینیومی در فناوری چاپ استفاده می شوند با توجه به برخی واکنش های شیمیایی ممکن است حساس شوند و این منجر به تهیه مجدد زینک و بالا بردن هزینه چاپ می شود.

چاپ دیجیتال

این روش چاپ به دلیل خروجی های با کیفیت و روند چاپ سریع، محبوبیت روزافزونی پیدا کرده است. در چاپ دیجیتال نیازی به تهیه صفحات و همچنین نیازی به انجام مراحل نصب مانند چاپ افست نیست بنابراین باعث صرفه جویی در انرژی و نیروی انسانی نیز می شود. علاوه بر این، روش چاپ دیجیتال ضایعات شیمیایی و کاغذ کمتری وجود دارد زیرا جوهر و تونر توسط کاغذ جذب نمی شوند بلکه فقط در سطح باقی می مانند.

دو فناوری اصلی وجود دارد که بر صنعت چاپ دیجیتال حاکم است. این دو فناوری جوهر افشان و زیروگرافی نام دارند. پرینترهای جوهر افشان معمولاً در پوسترها، تابلوهای راهنما و چاپ کوتاه برای کتابها کاربرد دارد و چاپگرهای زیروگرافی یا چاپ لیزری در بروشورها، نامه های مستقیم، چاپ کوتاه کتاب ها و سایر اسناد استفاده می شوند.

توضیحات کلی درباره چاپ افست و دیجیتال

چاپ افست یکی از گونه های چاپ است که در تعداد بالا انجام می شود و تعداد             سفارش آن بالا است و تقریبا 10 درصد هزینه چاپ را کاهش می دهد و خیلی به صرفه تر از چاپ در تعداد پایین است، به این خاطر از چاپ دیجیتال جهت چاپ هایی با تیتراژ پایین بهره مند می شوند. دستگاه های چاپ افست هم گونه های مختلفی دارند. مثلا برخی از دستگاه های چاپ تنها دارای یک ستون رنگ هستند و در هر دفعه امکان چاپ یک رنگ را دارند. همین طور دستگاه هایی هم وجود دارد که دو و چهار رنگ و همین طور رنگ های ساختگی و پروسه چاپ را با جزییات بیشتری انجام می دهند.

·       چاپ افست یا دیجیتال ؟

در افست فرایند چاپ به دلیل وجود مراحل پیش تولید و تهیه فیلم و زینک طولانی تر از دیجیتال است اما علاوه بر آن کیفیت افست بهتر است. هزینه چاپ افست از چاپ دیجیتال مقرون به صرفه تر است.

بر خلاف دیجیتال در چاپ افست بلافاصله بعد از تقاضا کتاب چاپ میشود و معطلی ندارد.

در چاپ افست رنگها زنده تر هستند و علاوه بر کیفیت بالاتر، تفکیک پذیری بهتری دارند.

آیا تا به حال فکر کرده اید که چطور کیسه های پلاستیکی و مواد غذایی برچسب گذاری شده اند؟

فلکسوگرافی خدمات چاپی است که در این زمینه فعالیت می کند. فلکسوگرافی به دلیل تطبیق پذیری و توانایی چاپ در پایه های مختلف، درحال پیشرفت است و بیشترین خدمات را به مشتریان ارائه می دهد. در روش چاپ فلکسوگرافی از صفحات امدادی انعطاف پذیر استفاده می شود که می توانند به یک سیلندر چاپ بچسبند. فلکسوگرافی به عنوان نسخه به روز شده لترپرس نامیده می شود، که به عنوان فرآیند چاپ اصلی در قرن 15 شناخته می شود. از فلکسوگرافی می توان در چاپ بسته بندی مواد غذایی، کیسه های پلاستیکی، بسته بندی کادو، دیوارپوش، مجلات، درج روزنامه و … استفاده کرد.

چاپ صفحه نمایش

چاپ روی صفحه نمایش یا غربالگری ابریشم به عنوان متنوع ترین روش چاپ شناخته شده است. این فرآیند شامل انتقال جوهر به یک پایه به غیر از مناطقی که توسط یک شابلون مسدود شده است و رسیدن جوهر را غیر ممکن می کند.

چاپ روی صفحه را می توان روی مواد مختلفی مانند کاغذ، پلاستیک، فلز، پارچه و شیشه انجام داد. این متداول ترین روشی است که برای چاپ وسایل روی لیوان، لباس، بیلبورد و … استفاده می شود.

چاپ گراور

چاپ گراور نیز درست مانند چاپ افست، برای چاپ مواد با کیفیت و حجم بالا مانند مجلات، کاتالوگ سفارشات پستی، بروشورها و سایر نشریات طولانی مدت انتخاب خوبی است. این روش چاپ با کیفیت بالا از تماس مستقیم کاغذ و صفحه مسی اچ استفاده می کند که بسیار گران است.

مجله نشنال جئوگرافیك یكی از نمونه های نشریات با كیفیت بالا است كه از فرآیند چاپ گراور استفاده می كند. بسته بندی کادو، کاغذ دیواری، ورقه های پلاستیکی، تودوزی های چاپی و کفپوش وینیل نیز می توانند با استفاده از این فرآیند چاپ ایجاد می شوند. چاپ گراور همچنین دارای فرایند تغذیه ورق است که برای چاپ های کوچکتر استفاده می شود. نمونه این موارد آثار هنری و چاپی، کتابهای عکاسی، تمبرهای پستی با مقادیر زیاد و برخی از قطعات تبلیغاتی است.

     چاپ کهن

چاپ به عنوان یکی از چهار اختراع بزرگ چین باستان ذکر شده است. قدیمی ترین متن چاپ برجای مانده در چین مربوط به قبل از سال 220 میلادی است. متن «چند قطعه ابریشم» چاپ شده توسط بلوک چوبی از سلسله هان بود.