بهترین چاپخانه در کرج را بشناسید!

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

 

بهترین چاپخانه کرج

چاپ در اصطلاح به معنای انتقال مطالب در قالب تصاویر، نوشته، اعداد و ارقام بر روی سطح چاپ شونده است. به واژه ی چاپ در قدیم چهاپ می گفتند که این لغت به معنی فشردن سطحی بر سطح دیگر است. چاپ در گذر زمان، کاربرد های متفاوتی داشته. تولید سریع روش جدیدی در ساخت است و بسیاری از فرایندهای آن اثبات نشده باقی مانده است.چاپخانه آسمان کرج در سالهای اخیر، توانست چاپ 3 بعدی را به بهترین نحو ارائه داده و آن را گسترش دهد. در بسیاری از برنامه ها چاپ 3 بعدی کاربرد زیادی دارد. این نوع چاپ می تواند در ساخت، معماری، هنر سفارشی و طراحی بسیار پرکاربرد باشد.

چاپخانه کرج

چاپخانه کرج

یکی از مسائل مهم در چاپ پر هزینه بودن آن است که در مقایسه با فرآیندهای استاندارد اجازه تولید سودآور را برای تولیدکنندگان انبوه نمی دهد. با این حال، در روند اخیر بازار مشاهده شده است که این در نهایت در حال تغییر است. با توجه به آمار های موجود در چاپخانه های کرج ، بازار چاپ سه بعدی سریعترین روند رشد را در صنعت تولید طی سالهای اخیر نشان داده است.

ما در این مقاله قصد داریم که شما را با چاپ آشنا کنیم و اطلاعات شما را در این زمینه گسترش دهیم. در این صورت شما برای انتخاب بهترین چاپخانه تجربه کافی خواهید داشت. گروه تجاری آسمان یکی از چاپخانه های کرج است که با مطالعه و تحقیق درباره ی صنعت چاپ از روش های قدیم تا مدرن توانسته است با کادر برجسته و حاذق خود این افتخار را کسب کند که در خدمت مخاطبین باشد. گروه تجاری آسمان با ارائه راه حل و ایده های نو می تواند شما را در کسب و کار ارزشمندتان یاری کند و علاوه بر نشر و چاپ در توزیع محصول نهایی در کنار شما باشد.

چاپخانه کرج

چاپخانه کرج

تاریخچه

کشور چین اولین کشور موفق در کار چاپ بود. از شکوفایی صنعت چاپ و ورود چاپخانه در ایران بیش از یک قرن می گذرد. جالب است بدانید قبل از این اختراع پر کاربرد کتاب ها، نامه ها و … را با دست تکثیر می کردند. عده ای معتقدند این صنعت از دوران مغول به جا مانده است؛ با این حال صنعت چاپ نوین به دورۀ قاجاریان باز می گردد. با ترویج این اختراع در اغلب شهرها صنعت چاپ دگرگون شد.

اولین چاپخانه کرج در تاریخ 23/8/79 تأسیس و راه اندازی شد. پس از آن چاپخانه های دیگری نیز شروع به فعالیت کردند و تا به امروز 68 چاپخانه دارای مجوز در کرج فعالیت دارند.

چاپخانه آسمان و خدمات آن

چاپ خانه یک کارگاه یا یک مجتمع خدماتی می باشد که در آن خدمات چاپی و نوشتاری انجام می شود و یا به عبارت دیگر، محلی که در آن خدمات چاپی مانند چاپ کارت ویزیت، چاپ تراکت، چاپ بروشر، چاپ پاکت، چاپ سربرگ، چاپ فاکتور، چاپ لیبل و … انجام می شود.
امروزه صنعت چاپ یک ابزار کلیدی و پر کاربرد برای نشر و توسعه امور نوشتاری است و ما می دانیم در نظر گرفتن یک چاپخانه حرفه ای برای توسعۀ کسب و کار امری بسیار ضروری است؛ تیم آسمان با چندین سال سابقه درخشان، شما را به بهترین نحو در بیزینستان یاری می کند.

چاپخانه کرج

چاپخانه کرج

عوامل تأثیر گذار در کیفیت چاپ یک طرح

چاپخانه کرج کار های چاپی پیش از آنکه به چاپ برسند به یک طرح زیبا و جذاب نیاز دارند و پس از قرار گیری در یک قالب و طرح حرفه ای نیازمند بررسی نکات مهمی هستند که واجب است آگاهی لازم را در این زمینه داشته باشید.
برای داشتن یک چاپ باکیفیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بررسی فونت
  • انتخاب اندازه و سایز مناسب
  • انتخاب رنگ صحیح
  • عوامل مؤثر در کیفیت طرح

بررسی فونت در چاپ

نکته بسیار مهمی که حتما باید به آن توجه داشته باشید این است که اطلاعات مهم با فونت بزرگ بر روی بیلبورد نوشته شود و از درج اطلاعات غیر ضروری خودداری کنید زیرا که باعث کوچکتر شدن فونت استفاده شده بر روی بیلبورد میگردد.
وسوسه درج اطلاعات بیش از حد، شما را وادار به استفاده از فونت کوچک در نوشته می کند، که منجر به ناخوانا شدن متن می شود و مخاطب را در دریافت پیام دچار مشکل می کند. قانون عمومی ومهم برای تبلیغات در فضای باز (بیلبورد ها) استفاده از هفت کلمه یا کمتر در متن است.

چاپخانه کرج

چاپخانه کرج

انتخاب اندازه و سایز مناسب در چاپ

اولین اطلاعاتی که ما باید در خصوص طراحی چاپ داشته باشیم ابعاد یک طرح است که اصولاً در نرم افزار های خاصی طراحی انجام می گیرد. در این بخش، سایز مورد نظر برای چاپ، همراه با واحد مناسب انتخاب می شود. باید به این نکته توجه داشت که با تغییر واحد، ابعاد سند نیز متناسب با آن تغییر می کنند. انتخاب سایز طرح از این جهت برای ما مهم است که وقتی طرح را در یک سند، بزرگ تر و یا کوچک تر از ابعاد چاپی قرار دهیم پس از تغییر به سایز دلخواه کیفیت اولیه طرح کاهش می یابد.

خوب است بدانید که با انتخاب گزینۀ print  می توانیم چندین نمونه سند با سایز های متفاوت و مناسب برای چاپ را مشاهده کنیم. در صورت نیاز به ابعاد دیگر می توان پیش از ساخت سند جدید در قسمت سایز عمودی و افقی تصویر، ویرایش مورد نظر را انجام داد؛ چاپخانه های کرج به این نکات دقت ویژه ای دارند.
برای محصولات چاپی که در رنج سایزهای نرم افزار های طراحی نیستند نیز به طور معمول این سایز یک دهم در نظر گرفته می شود و چاپخانه تبدیل ده برابری را به هنگام چاپ محصول اعمال می کند.

در بسیاری از مواقع ممکن است طرحی را به چاپخانه ارسال کرده باشید و پس از چاپ نتیجه دلخواه خود را به دست نیاورده باشید؛ برای رسیدن به چاپ ایده آل خود بهتر است در رابطه با این موضوع سطح آگاهیتان را افزایش دهید برای این منظور در ادامه مطلب با ما همراه باشید. گروه تجاری آسمان بهترین چاپخانه کرج می تواند مطالب مهم در رابطه با این موضوع را به شما انتقال دهد.

چاپخانه کرج

چاپخانه کرج

انتخاب رنگ صحیح در چاپ به ویژه در بیلبورد

نکاتی که برای انتخاب رنگ در بیلبورد باید به آن توجه کنید:

  1. تنها چند رنگ را انتخاب کنید.
  2. رنگ های پررنگ و روشن انتخاب کنید.
  3. رنگ هایی با کنتراست بالا انتخاب کنید.

هنگام ساخت تبلیغات در فضای باز مانند بیلبوردها، باید دقت کنید که طرحتان برای مخاطب جذاب باشد. با این حال، بسیاری هنوز فراموش می کنند که بیلبوردها نه تنها به یک طراحی زیبا و ساده نیاز ندارند، بلکه انتخاب رنگ نیز باید مناسب باشد.

روشن باشید و پررنگ باشید

در مورد مناسب بودن رنگهایی که در چاپ بنر تبلیغات بیلبورد استفاده می کنید انتخاب کنید. این به این دلیل است که بیش از حد رنگ های استفاده شده منجر به گیجی و ضعف در اثر بیلبورد شما می شوند. تا جایی که می توانید به 3 رنگ بچسبید.

شما باید پیام خود را به بهترین شکل ممکن تحویل دهید. برای به دست آوردن یک نتیجه موفق، سعی کنید بیش از 3 رنگ استفاده نکنید.

از استفاده از رنگهای ظریف خودداری کنید حتی اگر به نظر جذاب می رسد اما کارایی ندارند. برای اطمینان از اینکه تابلو در برابر طبیعت خودنمایی می کند، از رنگ های زنده یا رنگهای پررنگ استفاده کنید. بعلاوه رنگ مناظر خود را مانند استفاده از رنگهای ظریف، خنثی یا پاستلی ترکیب نکنید.

چاپخانه کرج

چاپخانه کرج

3 مورد از مهم ترین نکات در کیفیت چاپ

1.   انتخاب رزولوشن مناسب چاپ

 انتخاب رزولوشن مناسب به هنگام ایجاد یک سند جدید در نرم افزارهای طراحی مطلبی بسیار مهم است که نقش بسزایی در کیفیت طرح در چاپ دارد. رزولوشن مناسب برای محصولات چاپی همچون ست اداری، تراکت، بروشور، کاتالوگ، پاکت نامه، کارت ویزیت و… 300 پیکسل در اینچ است. این عدد به عنوان یک استاندارد، در چاپ طرح های باکیفیت مورد تایید می باشد. باید به این نکته توجه کنیم که برای چاپ در ابعاد بزرگتر میزان dpi را کاهش دهیم و همچنان باید در نظر داشته باشیم که عدد 300dpi به عنوان یک رنج مطلوب در چاپ تصاویر مورد استفاده قرار می گیرد. 

رزولوشن عکس چیست؟

رزولوشن عکس بیشتر تحت عنوان کیفیت تصویر شناخته می‌شود یعنی اینکه هرچقدر رزولوشن یک عکس بیشتر باشد، کیفیت آن نیز بیشتر است. وضوح و جزئیات تصویر به شدت  به رزولوشن وابسته  است.

چاپخانه کرج

چاپخانه کرج

2.   فرمت خروجی طرح در نرم افزار

چاپخانه کرج تصویری که در صفحه ی نمایش دیده می شود ممکن است با کیفیت و مورد قبول باشد اما کیفیت نهایی طرح به طور چشم گیری به فرمت خروجی آن از نرم افزار گرافیکی بستگی دارد فرمت خروجی یک فایل همان نوع ذخیره سازی آن می باشد که بهتر است به آن توجه شود تا طرح با کیفیتی داشته باشید. فرمت های مختلفی برای نرم افزار های گرافیکی رستر و برداری وجود دارد که هرکدام دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. به این نکته دقت کنید زمانیکه خروجی رستر گرفته شود نرم افزار هایی که ساختار برداری دارند مانند lllustrator، lnDesign، CorelDraw تمامی طرح هایشان دچار افت کیفیت می شوند. چاپخانه کرج

اگر می خواهید ذخیره ی طرح ها با کیفیت بالاتری انجام شود بهتر است از فرمت TlFF استفاده کنید که یکی از فرمت هایی است که نسبت به فرمت JPEG و JPG قابلیت ذخیره با کیفیت بالاتری را دارد. خوب است بدانید فرمت TlFF در برخی نرم افزار ها مانند وکتور جواب نمی دهد و ساختار را تغییر می دهد و برای نرم افزار های رستر ( مانند Photoshop) مناسب است.
استانداردترین و به عبارتی ایده آل ترین فرمت خروجی، PDF/X است؛ فرمتی که طرح را برای چاپ آماده می کند و کیفیت خروجی طرح را مطلوب نگه می دارد. 

3.   کیفیت تصاویر مورد استفاده در طرح

چاپخانه کرج کیفیت طرح اولیه بسیار مورد توجه است زیرا اگر کیفیت آن پایین باشد نتیجه چاپ چیزی دور از انتظارات شما خواهد شد و این مورد در همان صفحه ی مانیتور و با درشت نمایی تصویرکاملاً قابل درک و واضح است؛ در این صورت تصویر به حالت پیکسل پیکسل نمایش داده می شود و کیفیت بسیار پایینی خواهد داشت. بنابراین حتماً تصاویر باکیفیت را در اولویت کار قرار دهید.

چاپخانه کرج

چاپخانه کرج

واحد ديگری که خروجی کار واحد طراحی می باشد واحد ليتوگرافی است. واحد لیتوگرافی چاپخانه نقش هنر مجهز به دستگاه پلیت ستر مدل 2014 می باشد که قادر به دریافت زینک مستقیم با سرعت و کیفیت بسیار بالا با انواع ترام در ابعاد مختلف و قيمت بسيار مناسب جهت ارائه خدمات به شما همکاران و مشتريان گرامی  فراهم نموده است. 

چاپخانه کرج

چاپخانه کرج

چاپ افست يکي از رايج ترين انواع چاپ در ايران است که در آن جهت چاپ يک طرح خاص براي آن فيلم و زينک و يا پليت تهيه شده و با نصب زينک مذکور در دستگاه هاي چاپ افست چاپخانه طرح توسط استوانه هاي لاستيکي مخصوص بر روي کاغذ چاپ مي شود، ماشين آلات مختلفي جهت چاپ افست موجود مي باشند که يکي از بهترين سازنده هاي اين ماشين آلات شرکت هايدلبرگ مي باشد.

چاپخانه کرج

چاپخانه کرج

چاپ ديجيتال نوعي چاپ است که در آن بجاي بهره گيري از دستگاه ها و ماشين آلات دستي و نيمه اتوماتيک افست از دستگاه ها و ماشين آلات ديجيتال و تمام اتوماتيک استفاده مي شود و چاپخانه کرج موجب کاهش بسيار زياد در زمان چاپ و همچنين بالا رفتن کيفيت چاپ مي شود گفتني است که در روش چاپ ديجيتال کيفيت بدست آمده به مراتب بالاتر از چاپ افست مي باشد. دستگاه های چاپ دیجیتال که امروزه در صنعت چاپ تحول بزرگی بشمار می آیند می توانند تعداد کم و یا زیاد سفارشات چاپی را با سرعت بسیار بالا و در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت چاپ نمایند. 

چاپخانه کرج

چاپخانه کرج

در چاپ دیجیتال به دلیل حذف پلیت و چاپ مستقیم از کامپیوتر روی کاغذ و امکان کالیبراسیون دستگاه امکان چاپ در تیراژ محدود حتی یک نسخه با هزینه کم وجود دارد به همین دلیل این روش چاپ دیجیتال برای اموری مثل تهیه نمونه و یا چاپ محصولات کم تعداد و سریع کاربرد مناسبی دارد دارد.

یک چاپگر دیجیتال برای چاپ میلیون ها ورق ساخته نشده است، بلکه باید بتواند در طول مدت زمان عمرخود نهایتا هزاران برگ چاپ کند-که البته اینکار را خیلی خوب انجام می دهد-بنابراین با توجه به هزینه تمام شده و سرعت کار، چاپ دیجیتال برای چاپ در تیراژ محدود عملیاتی وقابلیت صرفه جویی داشته باشد.

البته از سال 2010 تکنولوژی های نوین در چاپ دیجیتال به کار گرفته شد که با استفاده از تکنولوژی نانو در جوهر و همچنین تغییر سیتم پاشش جوهر،چاپگرهای دیجیتال جوهرافشان توانستند بسیاری محدودیت ها را در زمینه سرعت و هزینه تولید کنار بزنند.

 

انواع روش های چاپ دیجیتال:

روش جوهرافشان نمونه بارز چاپ دیجیتال

چاپ جوهر افشان نوعی چاپ رایانه ای است که با رانش قطرات جوهر بر روی کاغذ و بسترهای پلاستیکی ، یک تصویر دیجیتالی را بازآفرینی می کند. چاپگرهای جوهر افشان متداول ترین نوع چاپگر هستند و از مدل های کوچک ارزان قیمت مصرف کننده گرفته تا ماشین های حرفه ای گران قیمت را شامل می شوند.

مفهوم چاپ جوهر افشان از قرن 20 آغاز شد و این فناوری برای اولین بار در اوایل دهه 1950 به طور گسترده توسعه یافت. اولین چاپگر جوهر افشان جهان توسط ایچیرو اندو اختراع شد که در ژاپن برای کانن کار می کرد.  در اواخر دهه 1970 ، چاپگرهای جوهر افشان که می توانند تصاویر دیجیتالی تولید شده توسط رایانه ها را تولید کنند ، عمدتا توسط اپسون ، هیولت پاکارد (HP) و کانن تولید شدند. در بازار مصرف در سراسر جهان ، چهار تولید کننده عمده فروش چاپگرهای جوهر افشان را به خود اختصاص داده اند: کانن ، HP ، اپسون و برادر.

به جرات می توان بیان کرد متد جوهرافشان در زمره با کیفیت ‌ترین روش چاپ دیجیتال به شناخته می شود. تجهیزات و دستگاه های این روش از انواع چاپگر های رومیزی تا ابعاد پهن ۵ متر را پوشش می دهند. فناوری پرینتر جوهرافشان دیتای دیجیتال را به کمک مرکب‌های مایع به طور مستقیم روی کاغذ می نشاند. این تکنولوژی نیازی به محمل میانی برای انتقال تصاویر ندارد و مرکب بطور مستقیم توسط یک هد روی سطح چاپی انتقال می یابد . خروجی چاپ به روش جوهرافشان بیشتر از سایر شیوه‌های چاپی قابل کنترل است.

چاپ دیجیتال لیزر

چاپ لیزر یک فرآیند چاپ دیجیتال الکترواستاتیک است. این متن و گرافیک با کیفیت بالا (و عکسهایی با کیفیت متوسط) با عبور مکرر پرتوی لیزر به جلو و عقب از یک استوانه با بار منفی به نام “طبل” برای تعریف یک تصویر با شارژ متفاوت تولید می کند. سپس درام جوهر پودری (تونر) با بار الکتریکی را به طور انتخابی جمع می کند و تصویر را به کاغذ منتقل می کند ، سپس گرم می شود تا متن ، تصویر یا هر دو به طور دائمی به کاغذ بخورد. همانند دستگاه های فتوکپی دیجیتال ، چاپگرهای لیزری نیز از یک فرآیند چاپ زیراوگرافی استفاده می کنند. چاپ لیزر با xerography سنتی که در دستگاههای فتوکپی آنالوگ پیاده سازی می شود تفاوت دارد به این دلیل که در تصویر دوم ، با بازتاب نور از سند موجود بر روی درام در معرض تصویر ، تصویر ایجاد می شود.

چاپخانه کرج

چاپخانه کرج

متد چاپ دیجیتال

چاپ دیجیتال فرآیند چاپ از روی یک پرونده الکترونیکی است. این آثار هنری روی رایانه ایجاد می شود و مستقیماً روی مواد چاپ می شود. در واقع، چاپ دیجیتال جایگزینی برای روش های چاپ سنتی مانند فلکسوگرافی ، لیتوگرافی، چاپ افست، چاپ لتر، گراور و سایر روش ها است. این فرآیند بیشتر مراحلی را که برای روش های چاپ سنتی مانند ضد رنگ بودن، ساخت فیلم، ساخت صفحه چاپ و جدا کردن دستی قطعات به هم نیاز دارند، از بین می برد.

چاپ دیجیتال در مقایسه با روش های سنتی راحت و بسیار کارآمد است و فواید بی شماری دارد. به همین دلیل این روند در عصر حاضر بسیار محبوب است. 

چاپ دیجیتال چگونه کار می کند؟
تصویر مورد نیاز برای چاپ مستقیماً از طریق یک فایل دیجیتال مانند PDF ، TIFF و بسیاری از قالب های دیگر به چاپگر ارسال می شود. این فرایند برای چاپی که به مقادیر کمتری با جزئیات زیاد نیاز دارد ایده آل است. این فرآیند شامل مراحل پیش چاپ بین پرونده سند و محصول نهایی نیست – مراحل پیش چاپ در بیشتر روش های چاپ سنتی دیگر وجود دارد. از طرف دیگر ، برای این فرآیند به تجهیزات قالب بندی بی نظم مانند مواد شیمیایی عکس و صفحه فیلم نیاز ندارید. در واقع ، وقتی این مراحل را در چاپ دیجیتال دنبال کنید ، چاپ شما کاملاً به بازار عرضه می شود.

اولین قدم تهیه یک تصویر واضح است برای اهداف چاپ است.
علائم محصول و خونریزی بر اساس نیاز سفارش چاپ اضافه می شود. علائم برش خطوط گوشه چاپ هستند. 

چاپخانه کرج

چاپخانه کرج

چاپ دیجیتال بر روی کاغذ

چاپ دیجیتال یک روش چاپ از یک تصویر مبتنی بر دیجیتال به طور مستقیم به رسانه های مختلف است. این معمولاً به چاپ حرفه ای اطلاق می شود كه مشاغل كوچك ناشران دسكتاپ و دیگر منابع دیجیتالی با استفاده از چاپگرهای لیزری یا جوهر افشان با كیفیت بزرگ و یا حجم بالا چاپ می شوند.

هزینه چاپ دیجیتال در هر صفحه نسبت به روشهای سنتی چاپ افست بیشتر است، اما این قیمت معمولاً با اجتناب از هزینه تمام مراحل فنی مورد نیاز برای ساخت صفحات چاپ جبران می شود. همچنین امکان چاپ بر اساس تقاضا، زمان کوتاه چرخش و حتی اصلاح تصویر (داده های متغیر) مورد استفاده برای هر برداشت را فراهم می کند.

صرفه جویی در نیروی کار و توانایی روزافزون پرسهای دیجیتال به این معنی است که چاپ دیجیتال به حدی رسیده است که می تواند توانایی چاپ افست را برای تولید نسخه های چاپی بزرگتر از چند هزار ورق با قیمت پایین مطابقت داده یا جایگزین کند.

بیشترین تفاوت چاپ دیجیتال با روش های سنتی مانند لیتوگرافی، فلکسوگرافی، گراور یا لترپرس این است که در چاپ دیجیتال نیازی به تعویض صفحات چاپ نیست، در حالی که در چاپ آنالوگ صفحه ها به طور مکرر جایگزین می شوند. این منجر به زمان چرخش سریعتر و هزینه کمتری در هنگام استفاده از چاپ دیجیتال می شود، اما به طور معمول باعث از دست رفتن جزئیات تصویر خوب توسط بیشتر فرآیندهای چاپ دیجیتال تجاری می شود. پرطرفدارترین روشها شامل چاپگرهای جوهر افشان یا لیزر است که رنگدانه یا تونر را روی طیف وسیعی از لایه ها از جمله کاغذ، کاغذ عکس، بوم، شیشه، فلز، سنگ مرمر و سایر مواد قرار می دهد.

چاپخانه کرج

چاپخانه کرج

کاغذ های پوشش دار براق (Cast Coated Papers)

پوشش کاغذ های پوشش دار براق یا همان cast coated papers، نرم نیست و شکلی براق به خواهد گرفت زمانی که  در اثر برخورد و فشار یک سطح مدور 100% صیقلی، قرار می گیرد. کاغذ براق ، به ویژه برای کارهای تبلیغاتی ، انتشارات و بسته بندی های معتبر طراحی شده است ، همه مردم به چاپ با کیفیت بالا و تعریف تصویر بسیار واضح برای افزایش نتایج چاپ نیاز دارند.

مناسب برای بسته بندی و جعبه های لوازم آرایشی، عطر، صابون، لباس، لوازم جانبی مد، سی دی، جلد کتاب، نمایشگر، منوهای رستوران، ارواح، محصولات غذایی …

مشخصات
این همان چیزی است که یک مقاله خوب برای هنرهای گرافیکی و ساخت بسته بندی لازم است. نرمی فوق العاده آن، اجازه می دهد تا از بهترین عناصر چاپ استفاده شود، آن را به کاغذی بی نظیر برای چاپ تبدیل می کند. در عین حال ریز متخلخل آن باعث می شود تا کاغذ چاپ شده به سرعت خشک شود.

چاپخانه کرج

چاپخانه کرج

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای مورد نیاز با * مشخص شده است

نوشتن دیدگاه